Pôžičky pre dlžníkov

Pôžičky pre dlžníkov sú určené klientom, ktorí majú záväzky s pôžičkou od inej firmy. Postup o žiadosť o pôžičky pre dlžníkov sa líšia podľa toho, či dlžník je alebo nie je uvedený v bankovom alebo nebankovom registri.

Bankový a nebankový register dlžníkov

V prípade, že klient má problémy so splácaním svojej pôžičky, môže sa dostať do takzvaného "registra dlžníkov". V tomto registri si finančné inštitúcie uchovávajú informácie o problematických klientoch. Základnými registrami používanými v SR sú:

Pôžičky pre dlžníkov

Pokiaľ máte pôžičku, ktorú bezproblémovo splácate, nie ste uvedený v registroch a potrebujete ďalšie financie, tak tu väčšinou nie je výraznejší problém a žiadosť o pôžičku by pre Vás mala byť bezproblémová. Pôžičky pre dlžníkov v takýchto prípadoch sa dá sprostredkovať z bankového i nebankového sektora.

V prípade, že v registroch uvedený ste, tak pôžičky pre dlžníkov je možné získať v nebankovom sektore. Ten ponúka tzv. pôžičky bez registra - jedná sa o pôžičky, pri ktorých sa nenahliada do registrov. Vyššie riziko pre poskytovateľa pôžičiek je však vykúpené i vyššou úrokovou mierou.